Kalkulačka Quadro
Barevný svět pro naše děti

Kategorie

DÁRKY ZA BODY

NÁPADY A INSPIRACE

Kouzelný koberec se sadou FUN

821001/CZ

čekáme na doplnění zásob

79 000,00 Kč

(65 289,26 Kč Netto)

Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 79000 bodů, které v našem e-shopu vyměníte za dárky.


Interaktivní didaktická pomůcka se spoustou cvičení, soutěží a pohybových her. Aktivity na kouzelném koberci rozvíjejí hrubou motoriku, zrakově-pohybovou koordinaci, postřeh a rychlost reakce. Interaktivní koberec tvoří sada integrovaných čidel pohybů, projektor, počítač a interaktivní tabule. Poskytuje široké spektrum využití, v každé místnosti, na světlém, jednolitém povrchu. Obraz promítaný ze speciálního projektoru vytváří na podlaze „Virtuální magický koberec“, na kterém předškolní i školní děti prožívají svá každodenní fascinující dobrodružství plné her, pohybových aktivit i interaktivní výuky různého zaměření. Zařízení děti ovládají pomocí pohybů rukou nebo noh. Rozměry plochy Interaktivního kouzelného koberce jsou cca 2 x 3 m. Obrovskou výhodou této jedinečné pomůcky je snadné ovládání - zařízení ovládáme pomocí dálkového ovladače (funkce stejné jako u TV)
1. Možnost připojení k internetu:
- pomocí kabelu RJ-45, zásuvka se nachází na zadní stěně zařízení
- pomocí WiFi, USB port se nachází na zadní stěně zařízení. (WiFi modul je součástí dodávky)
Připojením k internetu získáváme:
- možnost stahování upgradů včetně nových her (placená rozšíření)
- servis a nastavení pomocí vzdáleného přístupu
- vzdálené vypínání zařízení - oceníme především ve veřejných hernách
- 3G ready
2. Připojení reproduktorů:
AUDIO výstup umístěný na zadní stěně zařízení umožňuje připojení reproduktorů.
- hlasitost 20 W
Popis her:
• MÍŠA HLEDÁ MED
Hráči hledají džbánky s medem a cestou se musí vyhnout včelkám, které med taky rády. Džbánek s medem si děti označí, pokud na něj skočí, dupne nebo mávne nad ním rukou nebo hlavou.
• KAMÍNKY
Děti skáčou z jednoho kamínku na druhý, v pořadí od číslice 9 až k 1. Kamínky reagují na skok, dupnutí, mávnutí rukou nebo nohou.
• PIÁNO
Virtuální piano ovládáme rukou nebo nohou.
• VODA
Hra imitující vodní aktivity. Spousta veselé vodní zábavy bez rizika smáčení.
• FOTBAL
Kopaná plná emocí. Míč ovládáme skokem nebo dupnutím nohou. Kdo dá více gólů, vyhrává celou hru.
• KVĚTINKY
Úkolem dítěte je označení květinek s číslicemi, v pořadí od 1 až do 9. Květy označíme skokem, dupnutím, mávnutím rukou nebo hlavou. Kdo jako první označí všechny květinky ve správném pořadí, ten vyhrává.
• PÍSMENKA
Úkolem dítěte je označení květinek s písmenky, v pořadí od A až do Z. Květy označíme skokem, dupnutím, mávnutím rukou nebo hlavou.
• STOPOVÁNÍ
Pozorně sledujeme stopy a podle nich hledáme zvířátka. Pozor, pokud budeš postupovat přiliž pomalu, stopy zmiznou a musíš začít znova od začátku. Na konci trasy označené stopami se setkáme se zvířátkem. Hra rozvíjí trpělivou a přesnost.
• SMUTNÍ SMAJLÍCI
Hledáme smutné obličeje a odčarujeme je zpět na veselé. Čarujeme pomocí klepnutí rukou nebo dupnutí nohou.
• SMAJLÍKOVÉ POLE
Ve hře Smajlíkové pole děti vyplňují veselými smajlíky celý prostor. Úkolem dítěte je vyhledání smutných smajlíků a jejich odčarování zpět na veselé.
Čarujeme klepnutím rukou nebo dupnutím nohou.
Pozor, smutní smajlíci se brzy nudí a utíkají.
• SMAJLÍKOVÉ PUZZLE
Hledáme veselé smajlíky a vyplňujeme jimi celé pole. Vyhýbáme se však smutným. Veselé smajlíky zadržíme klepnutím rukou nebo dupnutím nohou. Pozor, veselí smajlíci se brzy nudí a utíkají.
• LISTY
Rozhrabujeme virtuální listy, stejně jako na podzim v parku. Vítr se snaží list navát zpět. Hra je vhodná i jako relaxační aktivita pro více dětí.
• PLANETY
V této hře hádáme tvar planety. Na ovládacím panelu kosmické lodi se objeví název planety a na obrazovce 3 ilustrace. Správnou odpověď označíme dupnutím nebo skokem. Zvukový signál napoví, zda odpověď byla správná. Každou nesprávnou odpověď můžeme následně opravit, tímto se v každém kole učíme nové věci.
• VÁNOČNÍ SKŘÍTEK
Během 4 minut musíš sesbírat co nejvíce dárků. Skřítkovi pomůžeme tím, že se postavíme pod letící dárek a dupneme nohou. Skřítek přiběhne a dárek chytí. Za odměnu si dítě může ve sněhu odhrabat kouzelné tlačítko a zmáčknout je. Hra rozvíjí postřeh a trpělivost.
• SLON A CUKR
Sbíráme všechny kostky cukru. Nad každou kostkou musíš mávnout rukou nebo dupnout nohou. Dávej ale pozor na slona, ten má cukr taky rád a může ti jej sníst. Kdykoliv slon sní kostku cukru, jde na chvíli spát, tehdy je šance na získání kostky zpět. Hra rozvíjí důvtip a postřeh.
• JDEME NA HOUBY
Sbíráme houby rostoucí u lesní cestičky. Nalezený hříbek označíme dupnutím nohou. Pozor ale na ježky, ti mají houby taky rádi. Pokud se dotkneš ježka, houbu ti sebere. Drž se na stezce a pozor ať neprobudíš sovu! Hra rozvíjí důvtip a postřeh.
• BANÁNOVÁ ZEMĚ
Sbíráme banány, než spadnou na zem. Opičce pomůžeme banán utrhnout tak, že se postavíme pod liánu a dupneme nohou. Opička pak na liánu vyskočí a banány utrhne. Banány padají čím dál rychleji. Hra rozvíjí přesnost a postřeh.
• BALÓNKY
V této hře propichujeme balónky. Balónek propíchneme poklepáním rukou nebo dupnutím nohou. Skvělá hra na vybití energie před úkoly vyžadujícími soustředění.
• SUPER TENIS
Hrajeme virtuální tenis. Podáváme mávnutím nohou nad míčkem. Míčky chytáme přesunutím tenisové rakety na vhodné místo. Hra je určená pro 2 hráče.
• LACHTAN A RYBIČKY
Lovíme rybičky. Lachtanovi pomůžeme rybku chytit tak, že se postavíme na okraj koberce a dupneme směrem, kterým rybička plave. Lachtan si toho všimne a rybičku polkne. Rybičky plavou čím dál rychleji.
• CHYTRÝ DINO
Chytáme dinosauří vajíčka, než spadnou na zem a rozbijí se. Dinosaurovi pomůžeme vajíčko chytit tak, že se postavíme pod letící vajíčko a dupneme nohou. Dino přiběhne a vajíčko chytí. Vajíčka padají čím dál rychleji.
• ARCHEOLOG
Hledáme poklady ukryté v písku. Můžeme použít štěteček s dlouhou rukojetí nebo obyčejný smetáček. Po ometení písku se nám zobrazí poklady z dávných dob. Hra rozvíjí trpělivost a přesnost.
• SKOKY V DÁL
Trénujeme skoky do dálky. Postavíme se na pole START, počkáme na signál a skočíme co nejdál. Po každé sérií skoků se objeví tabulky s výsledky, výsledek každého hráče je označen jinou barvou. Délku skoků si děti rovněž mohou zkusit odkrokovat nebo odměřit pásmem.
• VIKINGOVÉ
Pohybujeme se po trase lodi Vikingů a sbíráme všechny poklady. Pozor, pokud se budeš pohybovat pomalu, poklady zmiznou a musíš začít znova od začátku.
• BEZ OMEZENÍ
Nejlepší hry jsou ty bez pevných pravidel. Zde se fantazii meze nekladou. Použij svou představivost a pomocí rukou i nohou nakresli , co chceš. Máš na výběr 3 barvy, které můžeš vzájemně míchat a vytvářet tak další odstíny.
• KUŽELKY
Fascinující hra plná emocí, ve které se počítá přesný hod a férová soutěživost. Hrajeme stejně jako v reálu - míříme na kuželky a sbíráme body. V podlahové verzi můžeme na kuželky cílit libovolným míčkem. Čím menší bude míček, tím bude hra náročnější.
• AUTOTRENAŽÉR
Řídíš auto a jedeš městem. Musíš dávat pozor na vše kolem - vyhýbáš se náklaďákům i dalším objektům, které ti přijdou do cesty. Celou trasu musíš projet v určeném čase.
• RAKETY
Chytáme rakety mířící na planetu. Na raketu můžeš skočit nebo nad ní mávnout rukou. Hra má tří úrovně - jednoduchou, střední a obtížnou.
Sada obsahuje 29 interaktivních her.